Jakie wypełnienie powinien mieć dobry materac 120×200?

przez | 20 października 2020

Wybierając nowy materac 120×200 warto zwrócić uwagę na sprężystość punktową. Parametr ten w dużym stopniu zależy przede wszystkim od zastosowanego wypełnienia. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które wypełnienie jest warte polecenia.

Na jakie wypełnienie postawić?

W pierwszej kolejności warto postawić na wypełnienie lateksowe albo na popularną piankę termoelastyczną. W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się materace z pianką wysokoplastyczną. Nie można zapominać także o producentach, którzy stawiają na popularne sprężyny kieszeniowe. Doskonałą sprężystością powierzchniową cieszą się przede wszystkim sprężyny kieszeniowe oraz sprężyny bonelowe. Warto wspomnieć także o tym, że duży wpływ na sprężystość ma również sama warstwa. Sprężystość punktowa odgrywa ogromną rolę przede wszystkim w przypadku osób, które mają mniejsze lub większe problemy z urazami kręgosłupa.

O czym należy pamiętać?

Sprężystość punktowa odgrywa kluczową rolę, gdy wybiera się materace 120×200 dla dwojga. Problemy najczęściej pojawiają się w sytuacji, gdy jedna z osób waży więcej. Przy dobrej sprężystości materac 120×200 zawsze odkształcać będzie się na całej powierzchni. Dobre materace 120×200 powinny zawsze idealnie dopasowywać się do kształtu ciała. Kolejnym bardzo ważnym parametrem jest wysokość materaca. Największy komfort zapewniają grubsze modele. Jeżeli chodzi o powyżej opisane materace lateksowe, to nie powinny mieć one większej grubości niż 12 cm. Przy klasycznych materacach w zupełności wystarczą modele o wysokości do 25 cm.