Drewniane skrzynie i kufry

przez | 3 listopada 2020

W pomieszczeniach, których styl jest rustykalny lub wiejski, coraz częściej swoje miejsce znajdują drewniane skrzynie. Mają one dwojakie zastosowanie, pełnią zarówno rolę ciekawego mebla, siedziska jak i pojemnika na schowanie tego co normalnie nie powinno być widoczne. Dzięki tego typu pojemnikom można utrzymać w domu ład i porządek.

Funkcjonalne, pojemne i dekoracyjne

Drewniane skrzynie na dutchhouse.pl z powrotem stają się meblem, który coraz częściej pojawia się w pomieszczeniach mieszkalnych. Są one idealne do sypialni, korytarzy czy też pokoi dziecięcych. Zawsze pełnią rolę pojemnika, do którego można coś schować. Ich przepastne wnętrza potrafią ukryć bardzo wiele. Skrzynie te są bardzo duże i pojemne, przy tym poprzez dekoracyjne elementy są bardzo ładne i pomieszczeniom nadają znacznie dużo uroku. Meble tego typu są więc zarówno funkcjonalne jak i bardzo dekoracyjne.

Z czego są wykonane?

Proponowane przez producentów drewniane skrzynie wykonane są z drewna bukowego, sosnowego, świerkowego czy też dębowego. Dodatkowo są one impregnowane by podnieść ich stan żywotności i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Skrzynie są bardzo ciężkie, ponieważ nie dość, że wykonane są z drewna litego to jeszcze zdobione metalowymi okuciami. Skrzynie są bardzo estetycznie wykonane a dbałość o każdy ich szczegół powoduje, że są to przykłady mebli niezbyt tanich.

Mebel dla konesera

Skrzynie drewniane to mebel dla osób, których styl jest charakterystyczny. Dom czy mieszkanie wyposażone w ten element dekoracyjny i funkcjonalny jest w stylu wiejskim, rustykalnym lub góralskim. Sprzedawane są też na rynku skrzynie w stylu góralski, które zdobione są w charakterystyczne góralskie wzory. Mebel jest bardzo charakterystyczny, wygodny a przy tym cena jego nie jest niska. Osoby, które na niego się decydują wybierają modele bardzo mocno zdobione. Tylko w niektórych przypadkach popularność zyskują skrzynie minimalistyczne. Ogólnie jest to bardzo interesujący element wyposażenia pomieszczenia.