Jak wykreować w pomieszczeniu przyjemny i miły nastrój?

przez | 5 października 2020

Oświetlenie jest bardzo istotną sprawą, nie dość, że konkretne fasony lamp kreują dany styl w pomieszczeniu, to jeszcze odpowiednio bawiąc się światłem można wyczarować bardzo przytulną i magiczną atmosferę. Światło jest ostatecznym elementem wykończeniowym, które potrafi nadać klimatu danym wnętrzom.

Jak stworzyć klimatyczne oświetlenie?

Bardzo ciekawym elementem oświetlenia są girlandy. Są to kule o różnych rozmiarach, kolorach, wykonane z bawełny, papieru lub plastiku. Oferowana gama kolorów girland świetlnych pozwala na dobranie odpowiedniego oświetlenia do każdego rodzaju pomieszczenia jak również i na zewnątrz. Jeśli chodzi o aranżację świetlną danych pomieszczeń przy pomocy girland świetlnych jest tutaj możliwe ogromne pole do popisu. Wszystko to dlatego, że girlandy pozwalają bez problemu opleść różne przedmioty, można je zawiesić na karniszach, przyczepić do okna lub do schodów, można je również włożyć do naczynia lub luźno rozłożyć na szafkach czy stole. Oświetlenie to nie wymaga zasilania prądu, ponieważ sznury girland mogą działać na baterie lub na zasilanie słoneczne.

Podstawowy rodzaj girland świetlnych

Najbardziej popularne girlandy świetlne (https://candellux.com.pl/pl/menu/girlandy-182.html) to bawełniane kule, najczęściej jest ich 35 i umieszczone są one na 240 centymetrowym sznurze. Kule są kolorowe i to w różnych wariantach. Są także kule jednobarwne. Każda lampka ma dodatkowo bawełnianą osłonkę, która powoduje, że uzyskane światło jest miękkie i ciepłe a to z kolei daje pomieszczeniu bardzo przytulną atmosferę. Takie girlandy idealnie nadają się do salonu, sypialni, dziecięcego pokoju.

Przykładowe aranżacje

Girlanda świetlna nadaje się do każdego rodzaju aranżacji. Można mieć setki i tysiące pomysłów, które sprawią, że jej zainstalowanie znacznie przyczyni się do ocieplenia nastroju w danym miejscu. Girlandy świetlne mogą być alternatywą dla świec. Wkładając taki łańcuch do misy i umieszczając naczynie na stole, możemy mieć przyjemne oświetlenie. Innym pomysłem może być powieszenie lampek nad łóżkiem albo stworzenie z nich ciekawej kompozycji na bazie rzeźby lub wazonu, który stoi w pokoju. Girlandy możemy powiesić na tarasie, balkonie czy też ułożyć je na świeżo zastawionym stole.

Wykorzystanie girland świetlnych znacznie pobudza wyobraźnię, na ich bazie można stworzyć mini kominek, ułożyć je w koszyku na owoce, opleść nimi okno, powiesić je na zasłonie, zaczepiając o karnisz. Ogrom aranżacji świetlnej przy wykorzystaniu girland świetlnych jest bardzo duży i nie ma, w zasadzie, żadnych granic ani ograniczeń.