Jak wybrać klej do listew przypodłogowych?

przez | 3 grudnia 2020

Należy mieć świadomość, że obecnie wybranie właściwego kleju do listew przypodłogowych jest znacznie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Nie wszyscy wiedzą bowiem, jakie kwestie trzeba uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Jaki klej do listew przypodłogowych MDF?

Rekomendowane jest do przyklejania listew przypodłogowych wykonanych z płyt MDF postawić na kleje na żywic syntetycznych. Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że praktycznie wszystkie łączenia można uszczelnić białym akrylem, a później pomalować farbą.

Jaki klej do listew przypodłogowych z duropolimeru MD?

Należy mieć świadomość, że do przyklejania lister z duropolimeru MD zdecydowanie najlepiej sprawdzi się klej montażowy przeznaczony do poliuretanu. Jest to bowiem bardzo szybko schnący klej, który doskonale zda egzamin także w przypadku porowatych podłoży budowlanych.

Warto wiedzieć, że produkt nie zawiera w swoim składzie żadnych rozpuszczalników. Ponadto jest bezwonny i bezpieczny. Bardzo dużym atutem omawianego rodzaju kleju jest fakt, e nie spływa z powierzchni pionowych czy sufitu. Można w ten sposób także dokonać zniwelowania niewielkich nierówności podłoża.

W jaki klej do listew przypodłogowych warto się jeszcze zaopatrzyć?

W jaki klej do listew przypodłogowych warto się jeszcze zaopatrzyć?

Rekomendowane jest oczywiście zaopatrywanie się tylko i wyłącznie w kleje najbardziej renomowanych producentów. Można mieć wtedy nie tylko gwarancję skuteczności, ale również pewność bardzo wysokiej jakości. Sprawdzeni producenci doskonale znają oczekiwania i potrzeby swoich klientów.