Niedrogie i dobre środki czyszczące do domu

przez | 1 kwietnia 2022

Środki czyszczące do domu powinny być niedrogie, skuteczne i przyjazne naturze. Na rynku jest oferta produktów, które nie zawierają szkodliwych dla środowiska substancji, ale skutecznie usuwają brud. Można je nabyć w przystępnych cenach. Środki czyszczące do domu kupuje się regularnie i wydatki na nie stanowią stałą pozycję w budżecie. Warto więc szukać oszczędności, lecz nie kosztem jakości. Czy to możliwe? Wystarczy sprawdzić ofertę producentów, by znaleźć interesujące propozycje. 

Jakie środki czyszczące są niedrogie i naturalne?

Uwagę zwracają proszki do prania Clever, także proszki ekologiczne Clever Free, środki z serii Clovin II Septon (proszki do prania bez fosforanów, w tym dezynfekujące, ale bez chloru), proszki i żele do prania oraz płyny do płukania Multicolor, które nie nie mają w składzie niebezpiecznych substancji. Inne ciekawe środki czyszczące to preparaty do prania Spiro, które dobrze wypłukują się z tkanin, są więc przyjazne dla skóry. Korzystnym zakupem na Sklep Clovin mogą okazać się też płyny do czyszczenia różnych powierzchni z serii dr Prakti.  

środki czyszczące do domu w sprayu

Jak zaoszczędzić na środkach czyszczących do domu?

Najkorzystniej kupować chemię gospodarczą w dużych opakowaniach lub zestawach. Może to być zestaw 4 żeli do prania Clever o pojemności powyżej 5 litrów każdy. Żele efektywnie dopierają tkaniny, ale nie zawierają nierozkładających się w środowisku fosforanów. Inną propozycją jest paczka dezynfekująca, składająca się z proszku, płynu do prania, mydeł i sprayu do powierzchni Septon II oraz żelu do toalet dr Prakti. Wszystko w poręcznych opakowaniach. Podsumowując, środki czyszczące do domu powinny być:

  • skuteczne,
  • przyjazne środowisku,
  • korzystne cenowo,
  • wygodne w użyciu.