Lamele na ścianę – czy warto?

przez | 3 listopada 2022

Lamele na ścianę od lat są popularne w Polsce. Obecnie można je zakupić w wielu sklepach budowlanych. Można je też zamówić przez internet. Dostępne są w stosunkowo niskich cenach, lecz wiele w tej kwestii zależy od wybranego producenta. Warto wiedzieć, jak instalować lamele na ścianę. Celem jest to, żeby wyglądały efektownie.

Sprawdzone lamele na ścianę

Okazuje się, że ścianka ażurowa z lameli to rozwiązanie popularne od lat. Dodaje wnętrzu wyjątkowego charakteru, w dodatku pozwala bardzo sprawnie i szybko wygospodarować kącik do pracy bądź relaksu. Nie jest to jedyna zaleta takiego rozwiązania. Okazuje się, że stylowe przepierzenie zdecydowanie zagwarantuje dostęp do światła słonecznego, a ponadto też swobodny przepływ powietrze, co jest bardzo ważne dla wielu osób.

Wybór lameli na ścianę

Podczas kupna lameli trzeba wziąć pod uwagę parę podstawowych kwestii. Najważniejsza z nich to zdecydowanie ich kolorystyka. Obecnie w sklepach można zakupić listwy dekoracyjne w wielu opcjach kolorystycznych. Dlatego z łatwością każda osoba dobierze te, które będą skrojone do jej oczekiwań. Okazuje się, że obecnie popularne są lamele w odcieniach naturalnego drewna. Wyróżniają się one głównie niepowtarzalną uniwersalnością. Można je bez problemu wkomponować w przestronne lofty, gdzie subtelnie ocieplą aranżację pomieszczenia mieszkalnego. Idealnie nadają się też do wnętrz skandynawskich, gdzie przełamią minimalizm. Szeroką paletę lameli można znaleźć na GoldDoor.pl.

lamele na ścianie

Trzeba wiedzieć o tym, że drewno drewnu nierówne. Lamele w odcieniu dębu naturalnego cechują się jednolitą strukturą, a dodatkowo jasnym kolorem. Dlatego uważane są obecnie za ponadczasowe. Lamele na ścianę to rozwiązanie cenione od wielu lat. Idealnie nadają się do praktycznie każdego stylu wnętrza. Obecnie można je zakupić w relatywnie niskich cenach, co jest bardzo ważne dla wielu ludzi.