Jakie łóżko dziecięce piętrowe wybrać?

przez | 29 grudnia 2022

Dziecięce łóżka piętrowe to idealny sposób na oszczędność miejsca w pokoju dziecięcym. Są odpowiednie, zwłaszcza przy dwójce dzieci, które chcą mieć osobne miejsce na odpoczynek i sen. Łóżka ustawione jedno przy drugim nie dadzą takiego komfortu oraz zajmują bardzo dużo miejsca. W tym artykule dowiesz się, jakie łóżka piętrowe dla dzieci możesz kupić.

Łóżka dla dzieci piętrowe z drewna

Najbardziej trwałe okazują się łóżka dziecięce piętrowe 80×190 cm, które są zrobione z drewna. Co ważne można je wykonać na wymiar i przemalować w razie potrzeby. Producenci dają gwarancję jakości i choć takie łóżko na pewno będzie droższe, to inwestycja na pewno się opłaci. Są one zabezpieczone za pomocą lakierów ekologicznych, ale w razie przetarć można je samodzielnie pomalować bezpieczną dla dzieci farbą do drewna. Takie łóżka znajdziemy między innymi na interbeds.pl

Podobnie jak inne łóżka piętrowe, łóżko dla dzieci piętrowe 80×190 może mieć dodatkowe schowki, a nawet małą szafę. Taka zabudowa z łóżkiem sprawdza się w małych pokojach dziecięcych.

Łóżka dziecięce piętrowe 80×190 z biurkiem

Przy jednym dziecku świetnie sprawdzają się łóżka piętrowe, które w dolnej części posiadają biurko. Pozwala to idealnie zmieścić wszystkie elementy w dziecięcym pokoju, które są niezbędne dla małego ucznia. Biurko posiada dodatkowo szerokość samego łóżka, co umożliwia zmieszczenie na nim znacznie więcej książek oraz komputera. Takie łóżko dziecięce piętrowe 190×80 cm ma także małe schowki, umieszczone za drabinką służącą do wchodzenia. Drabinka niekiedy jest zdejmowana lub przesuwana, by łatwiej można było wyczyścić podłogę pod nią lub dostać się do półek. Z kolei pod materacem wielu producentów umieszcza szufladę lub dwa szuflady, odpowiednie do schowania pościeli. Dzięki temu łóżko wygląda estetycznie po jego zaścieleniu i schowaniu kołdry i poduszek do schowków. Takie schowki służą też do przechowywania rzeczy, z których dziecko nie korzysta na co dzień. Jeśli planujemy zakup łóżka dla dzieci piętrowe 80×190, konieczna jest inwestycja w dodatkową lampkę, która będzie umieszczona centralnie nad biurkiem. To pozwoli na swobodną pracę, nawet jeśli naturalne źródło światła nie jest dostępne w wystarczającej ilości.