Z jakiego materiału produkuje się żyrandole wiszące?

przez | 3 listopada 2021

Wiszące żyrandole po bardzo długiej przerwie powracają do mody, dlatego też tym bardziej warto rozejrzeć się za ciekawymi modelami. Szkło wbrew pozorom kojarzy się nie tylko ze stylem klasycznym. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele nowoczesnych żyrandoli, które sprawdzą się praktycznie w każdym wnętrzu.

Metalowe żyrandole

Od wielu sezonów rekordy sprzedaży biją żyrandole wiszące ze sklepu Candellux wykonane ze stali. Godne polecenia są przede wszystkim żyrandole inspirowane stylem loftowym i industrialnym. W pierwszej kolejności warto postawić na modele ze stylizowanymi żarówkami i modnymi pająkami na długich kablach. Na rynku dostępne są także metalowe żyrandole w surowej i bardzo chłodnej wersji. Alternatywą dla metalowych żyrandoli są modele wykonane z metalowych reflektorów. Do prowansalskich salonów najlepiej wybrać żyrandole retro, które imitują naturalne świeczki. Jeszcze kilka lat temu tego typu żyrandole spotkać można było jedynie w kościołach. W dzisiejszych czasach coraz częściej znaleźć je można je również w mieszkaniach prywatnych.

Moda na szklane żyrandole

Szkło jest bardzo plastycznym materiałem, dzięki czemu producenci są w stanie wyprodukować naprawdę niepowtarzalne i bardzo piękne żyrandole. Pamiętać należy o tym, że nawet prosty klosz wykonany z wysokiej jakości szkła prezentować będzie się bardzo okazale. Szkło jak powszechnie wiadomo przepuszcza promienie żarówki, dzięki czemu można osiągnąć dość łagodny charakter. Umiejętnie dobrane klosze z charakterystycznymi załamaniami umożliwiają uzyskanie niepowtarzalnych wzorów na ścianach. Ciekawą propozycją mogą okazać się również nowoczesne żyrandole wiszące ze szkła barwionego. Jest to idealna propozycja dla osób, które chcą nieco ochłodzić dane wnętrze. O nastrojowe oświetlenie w sypialni zadbają klosze w kilku różnych kolorach do których można dobrać żarówki o mniejszej mocy. Kolorowe szkło doskonale sprawdzi się nie tylko w salonie, ale również w sypialni. Pamiętać należy jedynie o tym, aby nie przesadzać z dekoracjami.

Dlaczego warto postawić na szklane żyrandole?

Szklane żyrandole są bardzo wytrzymałe i co najważniejsze łatwo utrzymać je w idealnej czystości. Większość modeli wystarczy dokładnie odkurzyć i przetrzeć mokrą ścieżką. Na rynku dostępne są specjalne preparaty do pielęgnacji szklanych elementów. Szklane klosze są bardzo uniwersalne i ponadczasowe. Oryginalne żyrandole wiszące od renomowanych producentów nie należą do najtańszych wydatków, ale pamiętać należy o tym, że jest to inwestycja na lata, która na pewno w dłuższej perspektywie się zwróci.