Szafki cargo – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

przez | 22 lipca 2021

System cargo zyskał w ostatnich latach duże grono zwolenników. Główną jego jest fakt, że cargo szafka umożliwia bardzo efektywne i ergonomiczne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, nawet w bardzo małej kuchni.

Szafki cargo – ergonomia i wygoda

szafka cargo - aranżacja

Dzięki temu, że szafki posiadają odpowiednie stelaże, umieszczone na nich półki i kosze mogą w płynny sposób daleko się wysuwać, umożliwiając łatwy i nieograniczony dostęp do wszystkich przedmiotów i produktów, nawet tych umieszczonych w głębi szafki. Wpływa to niewątpliwie na komfort użytkowania mebli i ułatwia utrzymanie porządku w kuchni. Nie trzeba bowiem wyciągać z szafki wszystkich przedmiotów, aby dotrzeć do tych, położonych najgłębiej.

Szafki cargo – na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu

Przede wszystkim głównym elementem, ma który należy zwrócić uwagę podczas zakupu szafek cargo jest dobra jakość stelaży i prowadnic. W dużej mierze, to właśnie od tych elementów, w tym trwałości i jakości ich wykonania, zależy płynność ruchu. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w dłuższym okresie użytkowania mebli, kiedy to elementy niskiej jakości mogą się odkształcać i deformować. To one również decydują o miękkim domknięciu szafki bez głośnego trzaskania.  

Wysoka jakość elementów ma szczególne znaczenie w przypadku mebli wysokich. Taka cargo szafka jest zazwyczaj mocno obciążona produktami i narażona na przeciążenia, przez co jej elementy mogą szybciej się zużywać i ulegać usterkom. Należy wiedzieć, że wysoka jakość zastosowanych materiałów wpływa również na zróżnicowaną nośność szafek o podobnych gabarytach. W związku z tym najeży wybierać produkty wysokiej jakości.