Porcelana – estetyczne dopełnienie wnętrza

przez | 22 kwietnia 2020

Nastrój w mieszkaniu tworzą elementy dekoracyjne. To dzięki dobrze dobranym detalom uzyskujemy w domu klimat, który jest odwzorowaniem charakteru i zamiłowania mieszkających w nim osób. Jak wybrać porcelanę, by była niebanalnym elementem dekoracyjnym? 

Elegancja na stole

Elegancki, stonowany komplet porcelany może nam służyć przez długie lata. Zakup porcelany nie jest małym wydatkiem warto więc rozważyć bardzo dokładnie, jakie warunki powinien spełniać nasz wymarzony serwis. 

Klasyczna, biała porcelana będzie aktualna przez wiele lat. Jej wygląd będzie tak samo wpisywał się w wystrój mieszkania dziś, jak i za kilka lat, gdy pozwolimy sobie na unowocześnienie naszego wnętrza. Porcelana marki Ćmielów jest idealnym przykładem ponadczasowych rozwiązań (znajdziesz ją w Witek.pl). Latami była produkowana wyłącznie w białym kolorze, dzięki temu pasuje do wnętrz nowoczesnych i klasycznych, gdzie właściciele cenią sobie stonowaną, delikatną elegancję.  

Nowoczesne wzory, czy wyszukane formy mogą nie sprawdzić się wraz z upływem czasu. Zmiana stylistyki wnętrza może sprawić, że to co było idealnie dobrane do mieszkania kiedyś, dziś nie wygląda dobrze. 

Dobra jakość to dobry styl

O dobrym stylu nie decyduje wyłącznie estetyka przedmiotu. Styl to również wysokiej klasy wykonanie, które odzwierciedla się w idealnej formie, dobrym materiale, pięknym wzornictwie. Przykładem może być porcelana marki Ćmielów, która powstaje w bardzo wysokich temperaturach. Dzięki połączeniu gliny, skalenia oraz kwarcu ma idealny, biały kolor. Wydaje się delikatna, a jednocześnie jest trwała i wytrzymała.