Na zwrócić uwagę wybierając fronty szafek kuchennych?

przez | 3 października 2021

Przeglądając dostępne na rynku katalogi z meblami kuchennymi, można znaleźć bardzo wiele rewelacyjnych frontów. W dużej mierze to właśnie szeroka i różnorodna oferta sprawia, że wiele osób nie wie, na które fronty szafek kuchennych postawić i na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.

Fronty błyszczące czy matowe?

W pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się nad tym, czy wybrać fronty do szafek kuchennych matowe, czy błyszczące. Warto wspomnieć także o tym, że wielu renomowanych producentów oferuje także fronty do mebli kuchennych półmat i satynę. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa również niesamowity fornir oraz nowoczesne okleiny o synchronicznej strukturze. W obecnym sezonie najmodniejsze jest zestawienie przeciwności. Dobrym pomysłem jest postawienie na dość głęboki mat ze szklanym połyskiem albo techniczne kolory z fakturami drewna naturalnego. Dzięki opisanym połączeniom można stworzyć wiele wspaniałych kompozycji. Nowoczesne fonty szafek kuchennych można znaleźć w sklepie Belmeb.

fronty szafek kuchennych

Wytrzymałość ma znaczenie

Wybierając fronty do mebli kuchennych warto wspomnieć również o tym, aby były one wykonane z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Pamiętać należy o tym, że fronty szafek kuchennych narażone są nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na wysokie temperatury. Nie można zapominać także o wilgoci i parze. Aby zabezpieczyć fronty do szafek kuchennych można je polakierować albo pokryć specjalnymi powłokami akrylowymi.