Materiały naprawcze do paneli i mebli – jak z nich korzystać?

przez | 5 maja 2022

W związku z rosnącymi cenami wielu ludzi zaczyna z chęcią sięgać po materiały pozwalające na samodzielną naprawę paneli czy też mebli. W kategorii tej znajdziemy: zestawy naprawcze do paneli, woski naprawcze czy też materiały naprawcze do mebli. Tego typu zestawy są proste w użyciu, a przede wszystkim są rozwiązaniem korzystniejszym ekonomicznie od ewentualnej wymiany uszkodzonych elementów. Jak z nich korzystać i kiedy będą przydatne – oto kilka podpowiedzi.

Wosk naprawczy do paneli – sposób użycia

Aby usunąć powstałą na panelu rysę, można wykorzystać wosk naprawczy do paneli dostępny pod adresem https://www.belmeb.pl/akcesoria-meblowe/narzedzia/materialy-naprawcze.html. W jego składzie powinien znaleźć się wosk naprawczy do paneli, umożliwiający wypełnienie rysy. Po dobraniu odpowiedniego odcienia i oczyszczeniu rysy, wosk należy podgrzać, a następnie wypełnić nim rysę woskiem. Dobrze jest robić to stopniowo by mieć kontrolę nad przebiegiem procesu. Następnie wystarczy lekko wyrównać wypełnioną powierzchnię dołączonym do zestawu przyrządem i wypolerować panel.

wosk naprawczy do paneli

Jak korzystać z materiałów naprawczych do mebli?

Różnego rodzaju woski, lakiery i pisaki z kategorii materiałów naprawczych do mebli przydają się w razie konieczności odnowienia lub też retuszowania drobnych uszkodzeń, które często pojawiają się na powierzchni mebli. Zadrapania, pęknięcia lakieru czy też odbarwienia mogą być łatwo usunięte przy użyciu pisaków w odpowiednio dobranym odcieniu. Do wypełniania ubytków w drewnianych meblach idealny będzie miękki, retuszujący wosk, także dopasowany kolorystycznie. W celu wypełnienia ubytków należy postępować zgodnie z opisem naprawy zarysowanych paneli.