Lampy ścienne w sypialni – jak zaaranżować przytulny pokój?

przez | 25 grudnia 2021

Lampy ścienne są przeważnie niewielkich rozmiarów. Świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu mieszkania. Warto jednak zamontować je przede wszystkim w sypialni, która powinna być nastrojowa i przytulna. O czym należy pamiętać wybierając kinkiety do sypialni?

Dlaczego warto wykorzystać lampy ścienne w sypialni?

Kinkiety to bardzo wygodne rozwiązanie. Pomagają zaoszczędzić wiele cennego miejsca, które często jest na wagę złota w naszych niewielkich sypialniach. Dobrze oświetlona sypialnia powinna mieć nie tylko jasne, mocne światło górne, ale przede wszystkim przyjemne i przytulne oświetlenie, które pomaga odpocząć i odprężyć się po długim dniu pracy.

Wykorzystując lampy podłogowe lub stołowe trzeba przeznaczyć na nie więcej miejsca. Lampy ścienne można zamontować wszędzie tam, gdzie nie ma wielkich powierzchni.

Wybierając nowoczesne lampy ścienne (kliknij) warto zwrócić uwagę na te modele, które wyposażone są w płynną regulację światła, dzięki temu od mocnego światła, które potrzebne jest w każdym pomieszczeniu, można przejść do delikatnego i subtelnego oświetlenia.

Zaletą lamp ściennych, o której warto pamiętać, jest walor estetyczny. Są one dekoracja, która w znacznym stopniu wpływa na charakter pokoju. Ściany, na których znajdują się interesujące lampy wyglądają ciekawie zarówno wieczorem, jak i w ciągu dnia.

Jak wybrać lampy ścienne do sypialni?

Wybierając kinkiety do sypialni koniecznie trzeba zwrócić uwagę na światło, które będzie się z nich wydobywało. W sypialni warto wykorzystać ciepłe światło, które jest przyjemne dla ludzkiego oka. Tak oświetlone pomieszczenie staje się przytulne i przyjemne. Warto unikać światła zimnego, które wpada w delikatnie niebieski odcień. Jest to kolor, który pobudza, a nie skłania do odpoczynku.

Wybierając lampy ścienne do sypialni warto zwrócić uwagę na modele wyposażone w tekstylne abażury. Delikatny materiał sprawia, że światło jest miękkie i rozproszone. Warto również podkreślić jeszcze jedną zaletę lamp ściennych z tekstylnym kloszem. Wymieniając abażur w krótkim czasie i za niewielka sumę można odświeżyć wygląd pokoju. Jest to prosty i jednocześnie skuteczny sposób na zmianę aranżacji sypialni.

Lampy ścienne w sypialni można powiesić nad łóżkiem, ale również sprawdzą się jako oświetlenie toaletki, czy ściany, na której znajduje się elegancki obraz, ciekawa grafika czy zdjęcia rodzinne przypominające najpiękniejsze chwile.

Sypialnia wzbogacona o interesujące lampy ścienne to miejsce z charakterem, w którym odpoczynek jest prawdziwą przyjemnością.