Lamele – jak skutecznie dopełnić i podzielić minimalistyczne wnętrze z ich użyciem?

przez | 19 lipca 2021

Drewno jest wykorzystywane przez człowieka od tysiącleci. Budownictwo, lotnictwo, elektryczność, meblarstwo i przemysł to branże, które wykorzystują wyroby z drewna. Uważa się, że ten surowiec ma kilkadziesiąt tysięcy zastosowań, w tym nadaje się do produkcji instrumentów muzycznych, konstrukcje architektonicznych, broni, biżuterii, sprzętu rolniczego, narzędzi, mebli, a także dekoracji – w postaci lameli.

Rozwiązanie, które trafia w potrzeby minimalistów

Nowoczesny wystrój wnętrz często kładzie nacisk na prostotę i surowość formy. To może negatywnie wpłynąć na atmosferę pomieszczenia. Drewno jest jednym z niewielu materiałów wykończeniowych, które mogą dodać ciepła i przytulności do przestrzeni, a także poprawić akustykę.

Ściana z lameli – czyli pionowych listew – jest więc świetnym wyborem dla osób poszukujących równowagi między nowoczesnym minimalizmem a miłą atmosferą i zdecydowanie ma potencjał, aby stać się jednym z najtrwalszych trendów wnętrzarskich.

Dostępne na rynku lamele są zazwyczaj dobrej jakości, co pozwala im zachować swój nieskazitelny wygląd przez wiele lat. Zawdzięczają to w dużej mierze wysokiej jakości płytom drewnianym i bezspoinowemu fornirowi.

Ich prosty montaż pozwala Państwu na dokonanie ulepszeń bez użycia specjalistycznego sprzętu. Wystarczą gwoździe lub klej.

Lamele scienne

Problem wielu zastosowań pomieszczenia w jednym

Lamele ścienne (https://www.golddoor.pl/pl/menu/lamele/lamele-premium-1379.html) rozwiązują ten problem, dzieląc powierzchnię użytkową pomieszczenia na kilka mniejszych stref. W wielu malutkich mieszkaniach jedno pomieszczenie musi pełnić wiele ról jednocześnie (np. salonu z aneksem kuchennym), co utrudnia funkcjonalną organizację takiego pomieszczenia.

Drewniane lamele ścienne na przykład ustawione w rogu salonu mogą organicznie oddzielić strefę biurową lub kuchenną od wypoczynkowej. Jednocześnie mogą służyć jako główna ozdoba salonu oraz zwracać uwagę na wybraną część pomieszczenia.