Kosze do segregacji śmieci. Gdzie je ustawić?

przez | 23 czerwca 2021

Segregowanie śmieci jest działaniem, które można tylko pochwalić. Aby jednak segregować śmieci, trzeba posiadać odpowiednie kosze do segregacji. Niestety kosze do segregacji śmieci zajmują nieco miejsca, nie są też czymś atrakcyjnym. Gdzie na terenie przydomowej działki postawić pojemniki do segregacji śmieci? Wbrew pozorom, nie zawsze łatwo takie miejsce znaleźć.

Blisko domu lecz w ustronnym miejscu

kosze do segregacji w kuchni

Śmieci z domu wynoszone są codziennie, często wiele razy dziennie, dobrze zatem jest, jeśli kosze do segregacji śmieci stoją w miarę blisko wyjścia z domu. Nie można jednak postawić koszty bezpośrednio przy nim. Nie będzie to wyglądać estetycznie, co więcej pojemniki do segregacji śmieci przyciągają owady. Jeśli kosze będą stały przy drzwiach wejściowych, istnieje spore ryzyko tego, że owady będą wlatywać do domu. Nie bez znaczenia jest też mało przyjemny zapach wydobywający się z pojemników. Wybierając miejsce gdzie będą stały kosze, trzeba i to mieć na uwadze.

Kosze warto osłonić od wiatru

Puste kosze do segregacji śmieci są dość lekkie. Silne podmuchy wiatru mogą je przesuwać lub przewracać, rozsądnie więc ustawić je tak, by nie były narażone na podmuchy wiatru. Idealnie, jeśli jest odpowiednie miejsce przy ścianie domu. Jeśli nie ma, a kosze muszą stać w środkowej części działki, warto osłonić je choćby ozdobnym drewnianym ogrodzeniem.

Wybierając miejsce na kosze do segregacji, warto tez pamiętać o tym, by stały na utwardzonym podłożu. Bardzo ułatwi to wystawianie koszy przed posesje, w dniach zbiórki śmieci.