Jakie są najpopularniejsze listwy przypodłogowe?

przez | 8 sierpnia 2021

Na półkach sklepowych dostępnych jest bardzo wiele listw przypodłogowych. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.

Uniwersalne listwy przypodłogowe mdf

Największym zainteresowaniem cieszą się niezawodne listwy przypodłogowe mdf, które są pokryte lakierem albo specjalną okleiną. Listwy mdf mogą mieć praktycznie dowolny kolor, dlatego też idealnie pasować będą do każdego pomieszczenia. Największym zainteresowaniem w obecnym sezonie cieszą się białe listwy przypodłogowe mdf, które pasować będą do nowoczesnego i klasycznego salonu. Płyty tego typu optycznie powiększają wnętrze i rewelacyjnie kontrastują ze ścianami pomalowanymi na ciemny kolor. Na półkach sklepowych znaleźć można minimalistyczne listwy, które pasują do nowoczesnych salonów, jak i również frezowane modele, które z kolei pasują do wnętrz w stylu angielskim.

Listwy przypodłogowe mdf

Pozostałe listwy przypodłogowe

Nieco tańszą alternatywą dla listew przypodłogowych mdf są listwy podłogowe wykonane z polistyrenu. Mowa tutaj oczywiście o popularnych listwach ze styropianu, które charakteryzują się dużą twardością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Rekordy sprzedaży biją białe profile, które w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można pomalować na dowolny kolor. Dużym atutem listw tego typu jest to, że wszelkie ubytki można szybko naprawić. Do wyboru są także klasyczne listwy przypodłogowe PCV, które wykonane są w całości z polichlorku winylu. Tego typu listwy doskonale sprawdzą się przy podłogach z paneli i drewna. Największym atutem listw PCV jest atrakcyjna cena i estetyczne wykonanie.