Jaką podłogę założyć w domu?

przez | 9 września 2020

Budowa własnego domu to nie lada wyczyn. Z pewnością trzeba przygotować sobie spory zapas gotówki, czasu i nerwów. Nie da się ukryć, że moment odbioru kluczy zazwyczaj wiąże się z poczuciem dużej ulgi. Jednak na tym nie koniec wyzwań. Trzeba przecież jeszcze zaaranżować wnętrze domu. Sporo osób zleca to projektantom wnętrz, jednak równie dużej grupy osób zwyczajnie na to nie stać lub, po prostu, doskonale sami wiedzą czego chcą.

Jak zaprojektować salon?

Jednym z głównych i najważniejszych pomieszczeń w domu jest salon. To tutaj tętni życie rodziny, przesiaduje się z zaproszonymi gośćmi i dyskutuje o najważniejszych sprawach z partnerem. Aranżacja salonu to nie tylko pomalowanie ścian i kupienie zestawu wypoczynkowego, ale również bardziej żmudne wybory jak wybór oświetlenia czy rodzaj i kolor podłogi czy listwy przypodłogowej. To wszystko trzeba przemyśleć tak naprawdę zanim zapadnie decyzja o tym, jaką kanapę czy poduszki do salonu wybrać.

Jaką podłogę do domu wybrać?

Decyzja o tym, jaką podłogę do domu wybrać jest szalenie istotna. Można przecież postawić na prawdziwe drewno i dobrać do tego listwy przypodłogowe drewniane, można pójść w kafle na całej powierzchni domu, albo zainwestować w drewnopodobne panele. Z pewnością każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Przy wyborze warto zastanowić się, jaki rodzaj ogrzewania mamy w domu. W przypadku ogrzewania podłogowego najlepiej sprawdzą się po prostu płytki i listwy przypodłogowe mdf, zamiast drewna, które nie przewodzi dobrze ciepła.