Jak zamontować ościeżnice i futryny z opcją regulacji?

przez | 1 września 2020

Ościeżnice i futryny z opcją regulacji to produkty, które na trwałe weszły do oferty marketów budowlanych i sklepów oferujących stolarkę okienną i drzwiową. Nie ma w tym nic zaskakującego, ościeżnice regulowane świetnie sprawdzają się bowiem przy montażu okien w krzywych otworach okiennych. Futryna regulowana natomiast bardzo ułatwia montaż drzwi. Jak montować takie ościeżnice i futryny?

Montaż ościeżnic i futryn nie jest trudny

Wbrew pozorom montaż ościeżnic i futryn z opcja regulacji nie jest zadaniem trudnym, montuje się je tak samo, jak każdą inną ościeżnicę czy futrynę, przed założeniem okna czy drzwi nie zapominając o regulacji. Tu warto dodać, że każda futryna regulowana czy ościeżnica regulowana, umożliwia regulację tylko w pewnym stopniu.

W zależności od rodzaju ościeżnicy regulacja jest możliwa w określonych stopniach. Przed zakupem takich produktów warto więc sprawdzić jak bardzo można je regulować, by nie zaskoczyć się brakiem możliwości regulacji, zgodnej z naszymi potrzebami. Oznaczenia na ten temat znajdują się na produktach, w wyborze odpowiedniej ościeżnicy lub futryny może pomóc też sprzedawca. Z pewnością doradzi w wyborze najbardziej odpowiednich.

Warto kupować regulowane ościeżnice

Planując montaż nowych okien lub drzwi, warto stawiać na ościeżnice regulowane i futryny regulowane, nawet, gdy otwory okienne i drzwiowe pozornie wydają się idealne. Regulacja, znakomicie ułatwia prawidłowe osadzenie drzwi i okien. Prawidłowo zamontowane, długo będą cieszyć pięknym wyglądem i działaniem bez żadnych zarzutów.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem Golddoor.pl