Jak wybrać lampy do przedpokoju?

przez | 16 lipca 2021

Przedpokój to miejsce, które zazwyczaj pełni rolę strefy wejściowej, która ma przedstawić mieszanie wchodzącemu. Trudno jednak cokolwiek poznać, gdy niewiele widać – dobre oświetlenie przedpokoju jest podstawą. Jest to miejsce, w którym nie spędza się wiele czasu, co sprawia, że nie trzeba, a nawet nie powinno montować się tam ostrych świateł. Jak więc wybrać oświetlenie?

Jaki rodzaj oświetlenia wybrać do przedpokoju?

Najczęstszym rozwiązaniem dziś są oświetlenia LED, które można spotkać w różnych formach. Punkty oświetleniowe bądź całe listwy z nich stworzone będą świetnym rozwiązaniem, gdyż są bardzo funkcjonalne, a jednocześnie energooszczędne. Przedpokój to często dość małe pomieszczenie, w który naprawdę nie ma miejsca już na sporej wielkości lampy. Wiszące oświetlenie może przeszkadzać w otwieraniu szaf, jak i nie oświetlać najbardziej potrzebnych rejonów. Dzięki oświetleniu w formie listwy możemy dokładnie wybrać obszary, na które będzie padać światło, a jednocześnie zaoszczędzimy bardzo dużo miejsca.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jest kilka rzeczy, o których trzeba pamiętać, zanim wybierzemy lampy na przedpokój.

oświetlenie przedpokoju
  • Jeśli przedpokój nie ma dostępu do naturalnego światła, należy wybrać oświetlenie ciepłe. W innym wypadku mogłoby ono być zbyt ostrne – wtedy lepszą opcją jest oświetlenie zimne. 
  • Warto zdecydować się, gdzie oświetlenie będzie najbardziej potrzebne. Jeśli potrzebujemy światła w przedpokoju, aby oświetlić wnętrze szafy, możliwe, że najlepszą opcją będzie dodanie kolejnej listwy w odpowiednim miejscu.
  • Delikatniejsze światło, ale z zastosowaniem dużej ilości luster może być lepszą opcją, niż stosowanie ostrego, rażącego światła.