Co ma znaczenie przy wyborze szafki pod telewizor?

przez | 19 kwietnia 2022

Telewizor musi mieć odpowiednie miejsce, znajdować się na optymalnej wysokości, aby można było mówić o komfortowym oglądaniu ulubionych filmów i seriali. Oczywiście w pokoju dziennym znajduje się też szereg innych sprzętów. Najlepszym rozwiązaniem będzie zorganizowanie kącika przeznaczonego na wszystkie multimedia. Z pomocą przychodzi szafka pod telewizor, która posiada najczęściej praktyczne szuflady. Nie brakuje również rozbudowanych mebli, które zapewniają mnóstwo dodatkowego miejsca na rozmaite przedmioty. Można też postawić na nich różne dekoracje.

Czym kierować się przy wyborze szafki RTV do salonu?

Wybór szafki pod telewizor nie powinien być przypadkowy. Warto dobrze przemyśleć swoje potrzeby, preferencje, możliwości aranżacyjne. Można oczywiście ułatwić sobie zadanie i kupić gotowy zestaw mebli, dzięki czemu wszystkie elementy będą do siebie idealnie pasowały. Jeśli kupuje się szafkę RTV oddzielnie, trzeba zadbać o jej dobranie do wyposażenia wnętrza. Kolejną kwestią jest to, aby podczas wybierania mebla postawić przede wszystkim na jego funkcjonalność. Jeśli ma on służyć przez długi czas, nawet przy zmianie czegoś w aranżacji wnętrza, to warto zdecydować się na szafkę uniwersalną. Nie będzie problemu z jej dopasowaniem do wybranej stylistyki.

Należy pamiętać o tym, że szafka RTV nie jest przeznaczona wyłącznie na telewizor, pełni też inne funkcje. Służy do ukrywania okablowania, stawia się na niej szereg sprzętów. Istotne jest wobec tego to, aby była wystarczająco duża, wzbogacona o półki i szuflady. Wszystko to pozwoli zachować porządek w pomieszczeniu. Szafki pod telewizor zapewniają dodatkową powierzchnię do przechowywania akcesoriów. Można nawet wybrać nowoczesne modele z przeszkleniami, oświetleniem LED. Podczas wybierania szafki pod telewizor trzeba mieć na uwadze przede wszystkim jej wielkość, jakość wykonania. Mebel musi być solidny, nie może uginać się pod ciężarem telewizora i pozostałych sprzętów. Sprawdzić należy, czy mebel ma mocną konstrukcję, niepodatną na uszkodzenia.