Błędy w obsłudze wykaszarek i kosiarek akumulatorowych

przez | 16 listopada 2021

20-30 lat temu kosa ręczna była stałym narzędziem do pozbywania się trawy. Następnie umysły i serca rosyjskich właścicieli dachów zostały opanowane przez podkaszarki i kosiarki. Jednak ta miłość nie była początkowo obopólna: nie wszyscy potrafili przystosować się do uciążliwych, hałaśliwych narzędzi, które trzeba było napełniać benzyną lub podłączać do sieci. Pojawienie się wydajnych, bezprzewodowych narzędzi ogrodowych znacznie ułatwiło pracę. Jednak nawet najlepsze narzędzia mogą zostać zniszczone, jeśli będą nieprawidłowo obsługiwane.

Akumulatorowe kosiarki karcher i podkaszarki oferują wiele możliwości, ale konieczne jest przestrzeganie zasad. Przestrzeganie zaleceń i informacji podanych przez producenta jest ważne nie tylko dla bezpieczeństwa maszyny, ale także dla życia i zdrowia użytkownika!

Jaki jest najczęstszy błąd popełniany przy korzystaniu z kosiarek akumulatorowych Karcher

Ważne: Przestrzeganie zaleceń i informacji podanych przez producenta jest ważne nie tylko dla bezpieczeństwa maszyny, ale także dla życia i zdrowia użytkownika!

Nieprawidłowe ustawienie narzędzia i aplikacji

Pewnym sposobem na zabicie maszyny jest użycie kosiarki lub podkaszarki o małej wydajności do ścinania przerośniętej trawy lub zbierania martwej trawy z poprzedniego roku. Zanim więc kupisz narzędzie, zastanów się, z jakimi zadaniami ma sobie poradzić. A jeśli już kupisz małe elektronarzędzie, nie myśl o koszeniu nim zarośniętych łąk.

Właściwy sposób postępowania

Ważne jest, aby od samego początku rozważyć możliwości narzędzia. W przypadku urządzeń do pielęgnacji trawników takich jak kosiarka karcher i kosiarka akumulatorowa o napięciu 18 V doskonale nadadzą się do utrzymania porządku na małym trawniku. W celu uzyskania wyższej mocy wyjściowej stosuje się urządzenia 36 V.